Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Deci am 15 ani, 1.75 - 50kg.

Fac sala Luni - Miercuri - Vineri, iar in celelalte zile fac inot, bazin dupa bazin cat de multe ture pot pana obosesc. Inainte de antrenament (la sala) si dupa el, iau cate putin din asta :
http://www.pronutrition.ro/pro-whey/

Cam in cat timp s-ar vedea rezultate? Tin sa precizez ca nu ridic foarte mult si nu ma fortez. Ex : la piept ridic maxim 15-20kg pentru ca sunt la inceput.

Ceva sfaturi, pareri? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

"Tin sa precizez ca nu ridic foarte mult si nu ma fortez"

perfect, deci tii sa precizezi ca pierzi vremea.

antreneaza-te ca lumea

6 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Incearca sa nu mai iei nimic, ca nu ti fac bine chestiile astea mai ales ca tu inca esti tanar===parerea mea
iar referitor la intrebarea ta cam in 6 luni se "vad" rezultatele.

| JohnnyBi a răspuns (pentru persseuss):

Pastreaza-ti parerea pentru tine. genul de om prost care nu intelege ca suplimentele NU au efecte secundare daca le iei corect. sunt satul de cunoscatori de proteine ca tine ca de ploaia de afara

| RobertFHC a răspuns:

Ridica mai putin, cam cat simti tu ca poti ridica, dar fa-le corect, astfel nu ai cum sa pierzi vremea.
Baga si de 2-3 ori cardio pe saptaman si iti zic ca intr-o luna deja incepi sa te definesti ca lumea.

Noroc.

| SilviaStefan a răspuns:

Iti recomanda sa doar mancarea, fara proteine

| Cosmin86 a răspuns (pentru SilviaStefan):

Serios? doar mancarea, fara proteine?

pai proteine = mancare.

Felicitari ca te contrazici singur.

| loverrboy a răspuns:

Gresesti trebuie sa fortezi sa faci febra musculara astfel fibra se rupe si se dezvolta mai bine (se mareste masa musculara)
programul e bun si suplimentele sa le iei corect happy
la sala mergi sati depasesti limitele pentru a creste masa musculara
deci mai pune ceva greutati pe tine big grin