| Drimmero a întrebat:

exista pe aici urma de barcelonist care inca mai crede in calificarea impotriva Juventusului? Dar sa-mi raspunda sincer,, sa nu-mi dea exemplu meciul cu Qatar-SG pentru ca acolo a fost contributia arbitrilor,, opinia lor strict legata de aceasta dubla mansa.

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca spun ca cred ca barcelona se va califica mai departe o sasi stric ziua si pastele?

| Drimmero explică (pentru RAY):

Norocul nu merge de atatea ori, a fost doar o intamplare faptul ca ati intors cu Psg, s-a terminat cu Barcelona, de acum putem sa punem cortina peste ei,, se intorc unde le este locul/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Vom mai vedea

| Drimmero explică (pentru RAY):

Vi-l dam pe W0nger cu draga inima, am auzit acum ceva timp stiri in care clubul catalan e dispus sa-l aduca pe alsacianul mosneag din Londra contra unei sume de bani,, vi-l aduc eu personal doar sa scap de lepra asta, fara niciun ban, faceti ce vreti cu el, retrogradati, faceti ce vreti

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Daca barcelona ar vrea ar putea cumpara arsenal

| Drimmero explică (pentru RAY):

Bwhahahahahahaha

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Va cumpara pe toti si pe toti fani lor si va arunca in cosmos pe toti, poate acolo veti castiga si voi ceva ca vad ca ati pierdut cu 3-0

| Drimmero explică (pentru RAY):

Tu realizezi ca Arsenal e in top 5 cluburi bogate ale lumii de fotbal? E peste Barca la ani distanta,, dispunem de multi bani, doar din drepturile tv, londonezii mei primesc milioane si milioane de lire + tricouri vandute in intreaga lume, Arsenal are de 2 ori mai multi fani in lume decat Barcelona, nici nu poti compara mentalitatea fanilor celor 2 echipe, la nevoie Arsenal mereu avut fanii aproape, mereu a jucat cu stadionul plin,, pe cand Barca a avut destule momente in care a fost parasita de fani, din cauza rezultatelor. Uita-te la mine, dupa atatea umilinte am ales sa fiu fidel acestui club, eu nu-s fals si fan de rezultat

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Anglia e mult mai bogata ca Spania asta e adevarul plus ca doar ei au inventat fotbalul

| Drimmero explică (pentru RAY):

Nu voi fanii Barcei spuneati de Catalunia ca fiind cea mai bogata regiune a lumii? Cu englezii nu te pui la sume... din cauza asta a scazut nivelul fotbalului englez, din cauza banilor prea multi si cotele supraevaluate.
Doar priveste mentalitatea a celor doua tipuri de suporteri, englezii sunt multi mai civilizati decat spaniolii, la tot

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Man eu glumeam eu nu am echipa favorita, rar ma uit la fotbal, mai bine vad un documentar decat un meci

| T0T a răspuns:

E cum ai crede că Arsenal are șanse împotriva lui United.

| Drimmero explică (pentru T0T):

Iar intram in polemica noastra? Mancuniene, vezi ca avem meci direct pe 6 mai, se joaca pe Grove, acolo unde Arsenal e favorita, se schimba raportul fata de meciul din tur,, asa slaba cum e Arsenal acum, tot nu ne facem de rasul curcilor, orgoliul e prea mare, oricum stiu ca la final suntem in afara ligii, mergem in Europa League... e cel mai prost sezon la care asist ca tunar de cand ma uit eu la fotbal, mai ales din era W0nger.

| Deaad a răspuns:

Eu cred in calificarea Juventusului!
Hail Barcelona!
Fu*k Romania!

| Drimmero explică (pentru Deaad):

Usor-usor, dar sigur... esti un viitor microbist, daca din prima te-ai lepadat de Barcelona, ai toate sansele sa iubesti acest sport si sa-l privesti cu alti ochi/

| RAY a răspuns (pentru Deaad):

Heil se scrie

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Am glumit si eu.
Habar nu am ce e aia Juventusului.
laughing

Raman la snooker si inot, fotabalul mi se pare extrem de ciudat, in primul rand siiiii...
Mi-e ca devin alcoolic daca ajung microbist. laughing
Se stie ca microbistii de peste 30 de ani se imbata la fiecare meci vazut la televizor, impreuna cu baietii sau la o discutie de fotbal la niste bere si tuica in spatele blocului.
laughing

| Drimmero explică (pentru Deaad):

Cam proasta ti-e parerea despre microbisti, dupa acel 'si' ce urma sa zici despre sportul arta?
Aia e teoria conspiratiei,, nu toti se imbata pentru meciul de fotbal, ca apoi nu mai stim ce se intampla cu echipa pe care o sustinem, nu ai cum sa intelegi sportul asta din perspectiva nepasionatului, e dificil fotbalul de inteles, dar daca l-ai inteles nu-l mai scoti de la inima!
Snooker urmaream si eu inainte, dar parca nu mai am rabdare la sporturile astea, mi se par plictisitoare acum, le urmaream acum ani de zile

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Sa nu înțelegi ca am ceva cu microbiștii.
Daca voi iubiti fotbalul, e perfect pentru mine.
E perfect cand vad lume care au pasiuni si acestea ii fac fericiți.

| Drimmero explică (pentru Deaad):

Era culmea sa ai ceva cu o comunitate extinsa de oameni care au o pasiune foarte normala si frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Eu cred!
Barca a intors Rezultatul din tur cu PSG, o poate face si cu Juve.

Cred si-n Leicester.
A, ca tot veni vorba de Englezilaughing

Arsenal pe ce loc e in PRL?

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Faceti ce faceti si schimbati subiectul, lasati-o pe Arsenal, aici era vorba de Barca care o sa fie eliminata zilele astea,, fotbalul trebuie sa fie martor la eliminarea Varzei!

| Kogaion a răspuns:

Adevaratii fani ai barcei (copii de 12-13 ani) Iti vor spune ca in fotbal totul este posibil si ca daca cineva ar putea intoarce un scor, Erkin este acela, pardon Barca.

| Drimmero explică (pentru Kogaion):

Cate furturi mai trebuie sa comita aceasta banda de hoti pentru ca toti iubitorii fotbalului sa fie impotriva acestei gloate? Cat sa mai fure?

| Kogaion a răspuns (pentru Drimmero):

Probabil niciodata, pentru ca din pacate si un fotbal, avem secaturile noastre, oameni care chiar daca Barca a fost calificata de Erkin, la fel cum a mai fost calificata de arbitru in meciul cu Chelsea cand lui Chelsea iau fost anulate 4 goluri, acesti oameni nu spun nimic despre aceste furaciuni si lasa de inteles ca asa este fotbalul. Ei sunt aia care spun ca peste 10 ani se va tine minte doar rezultatul nu si jocul.

| nirocino a răspuns:

Remontada cu PSG se intampla o data in viata iar Juventus este echipa momentului, eu o vad chiar favorita la castigarea CL!
Sunt fan Barca si observ ca nu trece prin cea mai buna perioada, a intoarce rezultatul cu Juventus ar fi si pentru mine un miracol.
Sanse 15%!
Hai Judd Trump!happy

| Kogaion a răspuns (pentru nirocino):

Pentru Barca este a2 oara in viata, dupa cea cu Chelsea.

| Drimmero explică (pentru nirocino):

15% ca mai aveti voi iluzii si sperante, dar calificarea s-a terminat dupa ce Dybala v-a scuturat_

| paqquky a răspuns:

Din raspunsurile si intrebarile tale am constat cate nereguli, sper ca nu crezi cu adevarat in ele, ci doar ca le spui ca sa-i induci pe altii in eroare :
1. PSG-Barca a fost meritul arbitrilor. In aceste conditii:
a. Barcelona se poate califica chiar mai usor decat atunci pentru. ca are deficit de doar 3 goluri.
b. De ce daca ai crede ca daca la acel meci au contribuit arbitrii si ca la acesta nu vor contribui?
2. Daca intr-adevar Barcelona e ajutata de arbitrii, reiese ca Forul Mondial e de acord sau chiar incurajeaza aceasta actiune, probabil pentru. ca ar avea si ei de castigat. In aceste conditii :
-De ce ai crede ca 's-a terminat' cu Barcelona, atunci cand insasi Fifa nu vrea ca 'sa se puna cortina peste ei'. In plus, s-a mai pus aceasta problema si in alti ani din ce stiu eu : ca Barcelona 'va apune'. In principiu te contrazici pe tine cu aceaste afirmatii.
3. Arsenal este 'mai bogata' ca Barcelona si are chiar si mai multi fani. Potrivit unui studiu din Ianuarie 2017, Arsenal are un venit estimat de £350.4 millioane, in timp ce Barcelona are un venit estimat de £463.8 millioane, fiind al doilea cel mai bogat club dupa Man UTD. Iar dpdv al fanilor, este destul de greu sa estimam numarul exact din lume, dar Barcelona este cel mai de succes club din ultimii 10 ani, desi mi-e greu s-o admit fiind fan RM. Se estimeaza totusi ca Arsenal are 125M de fani in intreaga lume, in timp ce Barcelona are 290M, fiind din nou pe cea dea doua pozitie in acest top, dupa Man UTD (astia au multi fani prin China).
Am vazut ca esti interesat de fotbal si postezi des intrebari si raspunsuri. Probabil nu urmaresti fotbalul de mult timp, dupa cum afirmi, deci nu ar trebui sa spui afirmatii false despre un club sau altul indiferent de cat de mult il urasti. Pentru ca esti nou in sportul asta, ti-am scris acest raspuns ca sa intelegi ca trebuie sa fii 'fair-play' in sportul asta, ca in toate celelalte sporturi. Fotbalul este ceva special, nu stricati frumusetea lui. Personal cred ca toate cluburile de succes sunt ajutate de arbitrii si nu ar trebui ca dupa fiecare meci sa aratam cu degetul spre ei, pentru ca astfel stricam frumusetea acestui sport. Paște fericit!

| Kogaion a răspuns (pentru paqquky):

Sa nu uitam anul 2010 cand Messi a primit nemeritat un balon de aur in detrimentul lui Sneijder care a castigat UCL, Seria A fiind votat cel mai bun jucator + ajungand in finala WC iarasi fiind cel mai bun jucator al Olandei si unul din cei 3 golgheteri ai competitiei cu 5 goluri.

| Drimmero explică (pentru paqquky):

Hai sa lasam hotii sa fure,cam asta e logica ta.
Nu sunt nou in sport,chiar sunt vechi in domeniu,,ce mi-e un fan Barca, ce mi-e unul Real, care mai de care furaciosi.
Dupa logica ta,, meciul cu psg e unul normal, de tinut minte si spectaculos? Vai de capul vostru...ramaneti pe balet, nu manjiti sportul rege!

| Drimmero explică (pentru Kogaion):

Nu-ti bate capul cu ei, astia nu stiu pe ce lume traiesc, fotbalul pentru ei a inceput de curand, deja il iei cu sezonul 2009-2010, il bagi in ceata.

| Drimmero explică (pentru Kogaion):

Are nenumarate ciordeli, in 2011 a ciordit si cu Arsenal, in optimile ucl, nu are rost sa reamintesc in ce fel a furat.
Sezonul asta in la liga are multe antecedente, o intreaga sleahta de hoti!

| paqquky a răspuns (pentru Drimmero):

Imi pari a da spre hate omule. Furt ca furt, macar poti admite ca si Barca a avut penalty la acel hent din careu? La fel si cu Juve la Torino? Daca nu poti spune asta inseamna ca ai o parere total subiectiva si nu cred ca un om 'vechi in domeniu' cu experienta ar face astfel de afirmatii. Un om care urmareste fotbalul de mult timp prinde respect chiar si pentru adversari, doar daca nu e un meltean prost. Eu daca as afla ca se fura atat de constant in fotbal cum zici tu as renunta complet. Raspunde totusi daca admiti sau nu.

| Kogaion a răspuns (pentru paqquky):

Daca Iniesta ar fi primit al 2-lea galben meritat, nu ar mai fi apucat sa centreze laughing

| paqquky a răspuns (pentru Kogaion):

Si crezi ca Ribery nu merita un Balon de-al lui Ronaldo? Oricum nu-mi pasa de aceste 'premii' individuale, fotbalul e sport de echipa. In al doilea rand, din ce stiam, premiul asta e dat din voturile antrenorilor, capitanilor de echipe nationale. Am vazut ca anul trecut de exemplu Lewa a votat cu Muller, Ribery si Robben. ce sa mai zicem.

| Drimmero explică (pentru paqquky):

Meciul a fost facut praf de arbitri in saptamana asta de ucl, a fost hent+penalty la fel cum si Batrana doamna a avut un gol amulat+ o plecare nesemnalizata a lui Higuain din offside, a fost facut praf meciul. Nici nu mai tin minte cand a fost un meci curat fara decizii penale

| Kogaion a răspuns (pentru paqquky):

Intr-adevar premiile individuale au cam luat-o pe aratura, eu sincer ma uit la ce jucatori astazi sunt cotati la 100 de milioane, jucatori gen Dybala, Bellotti, etc, frate eu sincer nu inteleg ce vedeti asa deosebit la Dybala, pana acum a dat maxim 15 goluri pe sezon (sezonul asta are 10) si astia ii fac o cota de 100 de milioane, pai vorba lui Hagi, inainte atacantii dadeau cate 30-40 de goluri pe sezon si astazi il facem mare pe unu cu 7 goluri.

| Drimmero explică (pentru Kogaion):

Fotbalul a murit in momentul in care Neymar si Pogba au costat 90 de milioane.

| paqquky a răspuns (pentru Kogaion):

Suma aia de 100M nu e valoarea adevarata a jucatorului, el nu face nici 10% din ea. Din cauza marketului se platesc aceste sume pe astfel de jucatori, iar Dybala e cotat la suma asta pentru. ca e tanar si da randament la o echipa precum Juve, e si decisiv in meciurile cu miza.Presa il mai si ridica cu 'new Messi', ca sa-i mareasca si mai mult cota, bineinteles.

| Kogaion a răspuns (pentru paqquky):

Eu nu zic ca nu e vorba de marketing, dar ca si un club, care vrea performante, ce asteptari ai de la un jucator, mai ales atacant, care da maxim 15 goluri pe sezon? Adica sincer, nici cand Pogba nu da, Pogba la Juve rupea Serie A in 2, acum intr-adevar nu are un joc prea bun, dar la Juve pur si simplu era magnific, in schimb Dybala, traieste din penalty-uri si suturi din fata portii.