| Anonimu173 a întrebat:

Are ceva daca am repetat același antrenament după aproximativ 2 zile la sala?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu are nimic 1 singura data, dupa 2 zile nu cred ca poate fi vorba de 'supra-antrenament' mai ales daca nu ai facut la intensitate maxima nici primul si nici pe al doilea antrenament repetitiv
insa este bine sa nu faci din chestia asta un lucru des, adica sa repeti de mai multe ori pe saptamana fix acelasi antrenament
mai ales la grupe de muschi cum sunt bicepsii care intra in mult mai multe exercitii decat ne dam noi seama
am zis de biceps pentru ca toti baietii care facem sau am facut sala avem aceasta obsesie fata de brate mari, proeminente
dar poate sa fie la fel de bine vorba si de alte grupe musculare

| MihaelaDart a răspuns:

Comunica cu instructorul de fitness, acesta va fi capabil sa te ajute in exercitii si cat sa faci.

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Dar încearcă sa nu îți forțezi corpul prea mult!

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Nu are absolut nimic, poti sa l faci si incontinuu atat timp cat maresti greutatile periodic si lucrezi mai multe grupuri de muschi. Dar trebuie sa iti odihnesti muschii ca te poti duce de 5 zile pe sapt la sala si sa nu vezi vr-un rezultat pentru ca nu ti ai lasat muschii sa se odihneasca