| prastie229 a întrebat:

As dori sa cumpar niste ghete de fotbal care ar trebui le le iau
NIKE Mercurial VICTORY V FG CR7 negru lava sau NIKE Hypervenom PHELON II FG lila/galben neon

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Nu ghetele sunt cel mai important lucru pentru a fi un bun fotbalist.
În primul rînd trebuie să ai talent, să știi cu obiectul.
Să știi să lovești corect mingea.
Cel mai bine se învață a lovi corect mingea cu trei perechi de ciorapi flaușați pe un picior.
Să obișnuiești a lovi corect cu ambele picioare.
Dacă ești dreptaci dai de 10.000 de ori cu stîngul pînă simți că începe să răspundă la comanda creierului. Apoi treci la pase și lovituri cu adresă.
Același lucru și viceversa dacă ești stîngaci.
Cînd ai ajuns să lovești foarte corect cu ambele picioare și ești convins că ai și talent, pentru acest sport, poți să te gîndești și la ghete.
În orice caz, gheata trebuie să fie cît mai moale, să se muleze bine pe picior, să poți controla cît mai bine mingea.