| WorkoutForLife990 a întrebat:

Salut! https://youtube.com/shorts/sx-K8kUYLPk?si=p8idJwFcCpHVCK 7U
Ce parere aveti, e adevărat?
Adica daca nu faci acele lucruri nu poti fi fotbalist?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

A avut dreptate lupicawinking daca puneam pariu cu el as fi pierdut, bine ca am fost precaut!winking
esti acelasi user care considera in continuare faptul ca, ca sa ajungi fotbalist cineva te va obliga sa fumezi si sa consumi alcool!
cel din acel video, acel fotbalist a fost ironic cand a spus ceva de genul " daca nu vei si nu fumezi nu ai cum sa ajungi fotbalist!", a zis la misto
ar trebui sa iei de bune sfaturile lui cu munca!

am copilarit cum am mai zis alaturi de fotbalisti, eu am jucat fotbal in copilarie la o echipa de amatori

2 baieti cu care jucam fotal toata ziua pe maidan, unul era extrem de bun ca si tehnica, altul nu era nici jumatate din cel "talentat"
SOARTA face ca cel bun ajunge sa joace in liga a 4-a intr-o tara straina, juca fotbal pe 100 de euro lunar, IAR cel "slab" prin noroc si multa munca ajunge sa fie profesionist, a jucat aici in LIGA 1 dupa care a fost transferat la o echipa din Spania in Liga 2 de acolo, dar atat de bine cotata acea echipa incat castiga mai mult jucatorii de acolo, decat cei de la Steaua, Dinamo, Cluj aiciwinking

tinere, daca pui 1000 de intrebari pe TPU despre cum sa ajungi fotbalist nu vei ajunge niciodata unul
fotbalist ajungi doar prin multa munca si perseverență!

| WorkoutForLife990 explică (pentru Simpatic):

Nu o sa mai pun întrebări, am înțeles

| Simpatic a răspuns (pentru WorkoutForLife990):

Ba te rog tinere sa mai pui intrebari dar sa te apuci si sa joci fotbal daca asta iti doresti; si atunci ne poti intreba si cere sfaturi legat de chestii pe care le traiesti acolo la club de exempluwinking

| WorkoutForLife990 explică (pentru Simpatic):

Da, imi doresc sa joc fotbal si o sa muncesc pentru asta.
Promit ca o sa revin si o sa spun in ce echipa am intrat, si cum decurg lucrurile in cariera mea!

| Simpatic a răspuns (pentru WorkoutForLife990):

Mult succes tinere!

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Mare fotbalist nu ai șanse să ajungi! Deci ce-ți mai rămâne?