| drazicmania a întrebat:

As dori sa fac MMA (mixed martial arts) in Satu Mare. Am fauct vreo 2 luni pana cand antrenorul meu a plecat in franta. Nu reusesc sa gasesc o alta sala. Stiti voi vreuna sau macar un stil care sa semene cu MMA si care sa face in SM

2 răspunsuri:
| CoffeeBeans a răspuns:

Sunt multe sporturi care seamana cu MMA. daca faci de 2 luni trebuia sa-ti dai seama pentru ca in MMA faci si box si K1 si carate si Brazilian Jiu-Jitsu. Eu fac de 3 ani MMA. fa si u duritate pe lemn la maini da cu pumnu in lemn da bandajeazate sa nu te zgari tare si da cu piciorele si faci antrenament bun.

| drazicmania explică (pentru CoffeeBeans):

Asa e faci si si si etc dar nu gasesc niciun sport care sa le integreze pe toate de aia e si mixed martial arts.ori nu imi permit sa fac si kick box si jujitsusi etc. nu e totuna sa te antrenezi dand cu pumnii si picioarele in diferite obiecte sau avand parteneri de lupta.MMA e si lupta in picioare si sol deci imi doresc sa fac mma intr-un mod organizat. Daca nu cel mai probabil voi face judo