| userul7200 a întrebat:

As putea sa foc Fotbal de performanta daca port ochelari? (Nu fotbal de ala ca la americani...Soccer)
Daca nu ce ar trebui sa fac ca sa pot juca?

Răspuns Câştigător
| timeOUT a răspuns:

Sigur ca poti, ai auzit de Edgar Davids, poate ca nu, dar si el a purtat ochelari cu dioptrii mari, Iasmin Latovlevici are si el probleme cu vederea dar impercetibil, poarta ochelari in afara terenului, acum depinde de tine, daca esti tanar, daca ai talent si ce dioptrii ai, daca necesita ochelari pe teren sau nu, dar iti zic din experienta TALENTUL face mai mult decat toate! succes

2 răspunsuri:
| Deriol a răspuns:

Daca nu ai dioptriile prea mari sau prea mici si poti vedea cat de cat bine si fara ochelari, cel putin mingea. atunci poti sa joci si iti dai jos ochelarii. Daca nu poti fa cum a zis cel de mai sus.

| KodekZ a răspuns:

Pai..Foloseste lentile de contact normale sau de unica folosinta, sunt asa ca de cauciuc in caz de ceva sa nu patesti nimic la ochi. Am un coleg de k1 si are lentile de unica folosinta.