| Zanfir_Denis_1992 a întrebat:

- As vrea sa aflu care este timpul de baza la alergatul sprint 50m? am 15 ani, 1m 70 si la ultima proba de sprint pe care am dato la ora de sport am scos 6:00 sec, pot scoate un rezultat mai bun? cum?

Răspuns Câştigător
| Satanelmic a răspuns:

Salut. Eu am un prieten de 18 ani, care face atletism de vreo 4 ani, si e campion national al romaniei happy L-am cronometrat o data cu inca un prieten si la 50 a scos intre 5/6 secunde. Deci la tine banuiesc ca e bine happy

1 răspuns:
| ionutbosukiler a răspuns:

Ai scos foarte bine spun eu. Eu am 13 ani, 1m 59 si am scos 6:38. Un rezultat mai bun se poate scoate prin mult exercitiu adica in fiecare zi sa faci cam cate 3-4 sprinturi de 50-100m. Salut!