| pafpap a întrebat:

As vrea sa invat un stil de lupta intern pe care il pot invata fara profesor, doar din carti de pe net.pe care mi-l recomandati

1 răspuns:
| WoKy a răspuns:

Bai frate, poti invata multe stiluri de lupta din carti... Spre exemplu:
--http://www.samuraiclub.ro/pageI1r.htm
Gasesti acolo mai multe feluri. Eu practic FULL-CONTACT KARATE "Contact Karate". Mi se pare ca e cel mai potrivit si ca tehnica de autoaparare si de atac, plus ca iti poti misca tot corpul si nu e neaparat sa folosesti niste pasi anume, mai dai "si din fundul gradinii"(cum se mai zice).
Bafta!