| DJKiko a întrebat:

As vrea sa stiu daca skatebord-ul asta este bun: http://www.planetshop.ro/Skateboard-WORKER-Freetime.html
Si as vrea sa stiu si eu ceva: am si eu un skatebord si nu cred ca este bun fiindca nu pot sa iau curbele imi spuneti si mie ce ar trebui sa fac pot sa il modific sau imi iau altul?
Funda. :D

Răspuns Câştigător
| Hard21 a răspuns:

Deci.Skateboardul asta este ieftin.Nu-ti recomand deoarece eu am patit-o si am ramas cu rotile-n mana.Skate-urile pentru scheme si sarituri sunt alea mai scumpe gen 2-3 milioane.Eu am un skate choke typo si tine foarte bine. Unii au recomandat asta http://www.bmxmagazin.ro/ dar e prea scump.Pe al meu l-am luat de la Hervis sports.Sa nu iei chinezarii ca nu tin.Nu-ti lua Hotwheels si nici RCO,asta in cazul in care vrei sa faci trickuri pe el, daca nu ia-ti un Rco sau cv, dar mai bine iti iei o placa profesionala.Alege dupa chestia asta http://www.youtube.com/watch?v=YG9AQZapqPE.De obicei curbele se iau apasand pe o parte sau pe alta a skate-ului.Mai slabeste king-pinul(cand inl intorci este un surub mare in centru ala ii).Succes.Acuma eu nu zic sa nu-ti iei.Io am patit-o odata, totusi era mai ieftin, apoi am luat cu 1 milion Hot wheels si nu m-a tinut decat o zi.

| DJKiko explică (pentru Hard21):

Sa stii ca l-am mai slabit si imi atingea lemnul pe care ti piciorul ( nu stiu cum se num) si eu vreau o placa sa ma plimb asa si sa fac cateva skeme dar nu am vrea unul mai scump de 150 lei ca atat a zis tata ca imi da pentru un skatebord dar mersi

5 răspunsuri:
| DJKiko explică:

Eu vrea ca sa ma blimb si sa mai fac si eu odata o skema doua ca sa ma dau mare in fata celorlalti dar nu vreau nici skump cum sunt pe bmxmagazin sunt 3 mil. Ai putea tu sa imi dai un skate tare dar fara sa coste mult?

| Hard21 a răspuns (pentru DJKiko):

Acuma bine...stiu ca aia sunt foarte scumpe deoarece sunt profesionale.Convinge-l pe tatal tau sa-ti mai dea 30 lei sau fa-i tu cumva.Mergi la Hervis sports si iti iei o placa(Eventual cum am eu Choke Typo)Daca iti iei una ieftina nu o sa te tina.Crede-ma am patit cu una de 100 lei...Hot Wheels.Groaznic! Nu trebuie ca rotile sa atinga placa! Lemnul se numeste Deck.Strange-l astfel incat sa te poti balansa si sa ia curbele.La mine numa cand aci scheme mai atinge cateodata placa.Deci nu are rost sa iei una ieftina ca se rup usor. Succes

| DJKiko explică (pentru Hard21):

Uite si zi-mi si mie daca este un skatebord bun am un prieten care il are si mam dat si eu pe el si este bun am si facut 3 skeme http://www.sportaddict.ro/skateboard-poker-sportmann#more

| DJKiko explică:

Fii atent mi-am gasit skate vechi fi atent cum faci ca sa iei curbe daca nu merge merge decat la stanga la dreapta nu de ce? Este de la cauciucul ala de la Truck sau din cauza Truck'ului?