| Fieraru23 a întrebat:

Avem in Romania turnee de culturism cum e mr. olympia pentru tineri de 14 ani?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Uite aici scrie categoria juniori ca fiind intre 16 si 20 de ani
https://www.frcf.ro/......za-zonala/

Deci cel mai bine e sa mai astepti putin, poti intre timp sa mergi oricum la sala.

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Avem un cuvânt în limba română, "turneu" cu pluralul "turnee". De ce trebuie să-l pocești în halul ăsta?

Mă mir că nu ai întrebat "Avem turnamente de bodybuildinurism?"

| Dandiiiiiiii a răspuns:

"Turnamente"?!
La ce te referi?

| dullcat a răspuns (pentru Dandiiiiiiii):

Turnee. Probabil a amestecat engleza cu romana si asta a iesit.

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru dullcat):

Pentru copii nu am auzit sa fie. Doar pentru adulti.

| dullcat a răspuns (pentru Dandiiiiiiii):

Se foloseste si pentru elevi https://cupatymbark.ro/despre

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru dullcat):

Aici e vorba de fotbal, nu de culturism.