| Anonimuserr a întrebat:

Avem si noi un asemenea concurs de Tenis ca si Roland Garros, Wimbledon, US Open, Australian Open aici in Romania/Bucuresti? in care sa concureze cei mai titrati tenismeni?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu avem si nici o tara, in afara de cele patru, nu au asemenea turnee mari de tenis, de prim rang, se numesc turnee de Grand Slam si sunt numai cele patru enumerate.
La Bucuresti avem un turneu de tenis de rangul IV.

| rlr09 a răspuns:

Nu

| sublime89 a răspuns:

Doar Australia, Franta, Marea Britanie si Statele Unite ale Americii au cate un astfel de turneu de grand slem.