| Andrei0405 a întrebat:

Bună,am 1.75 înălțime, 105 kilograme și 17 ani.Am o întrebare, am început de două zile să fac abdomene pentru a slăbi și când depășesc 30 fac foarte greu mai multe.Mă puteți ajuta cu niște sfaturi? Vă mulțumesc.

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Da, te pot ajuta cu niste sfaturi. Renunta la abdomene.
Renunta la mancarurile de tip fast-food, dulciuri, sucuri, alcool. (au multe calorii). Fa sport. Du-te si alearga. Ori jogging ori sprint (al 2-lea e mai bun, dar se obisnuieste repede organismul cu el). Bea multe lichide. Daca vrei, du-te la sala, dar nu vei slabi de la 30 abdomene pe zi in veci...

| peperonies a răspuns:

Sa faci abdomene pentru a slabi e ca si cum te-ai uita la formula 1 pentru a te inalta.
daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, cereale, orez sau cartofi.

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu slabesti cu abdomene, tu ai nevoie sa faci cardio. Mergi la alergat, la inot, sporturi de genul. Sau la sala daca vrei si faci mult cardio (banda, bicicleta etc).

| RAY a răspuns:

Esti obez, baga o dieta cu mai putine calorii, la inceput poti manca mai multa carne de porc ca sa te tina foame, evita dulciurile, fast food si ai grija la fiecare calorie care o manci si baga cardio nu abdomene http://dezvoltarea-psiho-fizice-umane.blogspot.ro/......ardio.html

esti cu mult peste normal, scrie intr-un jurnal tot ce manci, vezi ca si carnea ingrasa nu exagera, multe legume, fructe un mar pe zi atat

Răspuns utilizator avertizat
| Richard01 a răspuns:

Trebuie sa te apuci de alergat sau un sport.Iti recomand sa te duci la un sport de contact:box, kickboxing sau judo, unde vor avea grijă antrenorii sa reduci din procentajul de grasimePrivind alimentația, nu mai manca dulciuri, in schimb mănâncă multe fructe si legume.Nu manca dupa ora18:00,dupa ora 18:00 iti recomand să mananci migdale, nuci, seminte de floarea-soarelui.