| tixytix a întrebat:

am 15 ani.1.75 inaltime si 60 de kilograme…acum 2 ani..am avut 72 de kilograme..am slabit 15 kilograme intr-o perioada foarte scurta de timp. aproximativ 20 de zile…. dupa aceea am inceput sa ma ingras treptat cate un kilogram. apoi sa il dau jos..si tot asa greutatea mea se schimba destul de des…eu consider ca singurul loc unde am nevoie sa slabesc sunt soldurile..am abdomenul plat.iar de piciaore sunt foarte multumita.

de mancat nu mananc mult…dar in mesele mele se incadraza totae cele necesare…

sport fac ..chiar destul de mult.dar nu pot sa mai dau jos din kilograme…

ma puteti ajuta cu un sfat?

multumesc

dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Aneurysm a răspuns:

Încearcã sã rãmâi la regimul din prezent, dacã spui cã e§ti multumitã de tine.

| TheWildRose a răspuns:

Http://healthy.kudika.ro/......perbe.html poate te ajuta imi spui si mie cum ai slabit? caut cu disperare niste metode de slabit usoare nu cu diete si alte chestii te rog poate ma poti ajuta email: elenacristiana99@yahoo.com

| tixytix explică (pentru TheWildRose):

Iti multumesc pentru link.
aceste exercitii le fac si eu.dar nu prea dau rezultatul pe care mi-l doresc.
daca nu vrei diete ..eu iti recomand sport.
nu o sa iti spun sa alergi..pentru ca ai sa urmezi sfatul meu timp de cateva zile si apoi ai sa te lasi.
pur si simplu mergi.(asta ajuta foarte mult la picioare)
pentru abdomen nu pot spune ca am vre un exercitiu preferat.dar nu as recomanda abdomenele..sunt inutile in cazul in care exista un strat de grasime peste acei muschi.
in tlie este oarecum dificil sa slabesti..nici eu nu am reusit asta prea bine..incearca urmatorul exercitiu: stai cu piciarele departate si cu varfurile indreptate spre exterior..mainile intinse cat de mult poti deasupra capului. apoi fara sa iti misti bazinul fa aplecari in stanga si in dreapta, incercand sa nu indoi mainile, genunchi sau picioarele. pozitie corpului trebuie sa fie dreapta
la inceput este cam dificil.dar dupa 2-3 zile o sa te obisnuiesti cu aceea "durere" la nivelul tliei si a soldurilor. nu este exclusa nici febra musculare.
sper ca te-am ajutat
dar ca sa observi rezultate mai rapide..nu mai manca foarte mult ulei.
de exemplu eu nu am mai mancat cartofi prajiti de aproape 6 luni.
o portie pe saptamana eu zic ce e e ajuns..asta daca iti plac si ii mananci destul de des.big grin

| TheWildRose a răspuns (pentru tixytix):

Multumesc...multumesc frumos si imi pare rau ca nu sunt bune exercitiile si mai si scriau ca sunt pentru solduri "superbe"