| danadrian24599 a întrebat:

Am 16 ani si merg de o saptama la sala, daca vreau sa cresc in masa musculara ar trebui sa iau proteine? Precizez ca eu nu mananc oua, peste ce cred ca este necesar. dau funda.

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Normal,daca nu poti sa iti iei proteinele din alimentatie trebuie sa iti iei un supliment proteic dar din alimentatie trebuie sa iti asiguri carbohidratii(orez,cartofi,mazare, linte, naut, fasole, paste etc.).Eu iti recomand BSN Syntha-6 sau ON Whey Gold.

Răspuns utilizator avertizat
| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Clasament:
1. Alimentatia
2. Antrenamentul
3. Odihna
4. Suplimentele
Deci dupa ce te asiguri ca le pui la punct pe cele 3, apoi te gandesti la suplimente, care da...sunt foarte bune atat timp cat nu exagerezi cu ele.
Proteinele le iei din: albusul de ou, carnea de pui sau vita, produsele lactate, soia (dar nu recomand sa consumi soia prea des)