| TheWingNight a întrebat:

Am fost in altatara si am facut kick boxing la anul ma intorc in romania si cred ca o sa stau definitiv in romania. Cum fac sa lupt? Vreau sa ma inscriu in concursuri si nu stiu unde sa ma duc si ce sa fac. spuneti-mi va rog unde trebuie sa ma duc si ce trebuie sa fac. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| str a răspuns:

Bai Sorinel, care e problema daca e moldovean? Si eu sunt tot moldovean.Cred ca daca m-as pune cu baiatul asta pe tine nu ai mai comenta atat fara rost,probabil esti chiar mosu' din poza sau vreun copil frustrat, un neintegrat in societate care e tare doar pe internet, tare as vrea sa stam putin de vorba.Pentru baiatul cu intrebarea, am auzit si eu ca e un club bun, eu fac arte martiale in Vaslui si ma gandesc in cazul in care o sa vin la facultate sa ma inscriu si eu acolo.Asa ca '''Sorinel'' ''mucles''. Bafta!

7 răspunsuri:
| str a răspuns:

Da,depinde in ce oras ajungi eu fac ju-jutsu de vreo 3 ani,la noi in Romania kick-boxul nu reprezinta ceva concret, daca te duci in Bucuresti sunt destule cluburi, mai bine lasa intr-un comentariu orasul in care te duci ca sa te pot ajuta cat de cat.Hai bft.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banuiam! La cum scrii inseamna ca ai forta dar minte mai putina. Romania si in strainatate se scrie tot cu litera mare.Mai sunt: "altatara" = alta tara, "anul" = anul', "spuneti-mi" se scrie cu litera mare la inceput de propozitie. Dupa propozitia respectiva (cea cu "spuneti-mi") se pune semnul intrebarii si dupa "Multumesc", semnul exclamarii. In rest... e bine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ma miram eu sa pricepi ceva din ce ti-am scris! Esti moldovean...

| krena a răspuns:

Depinde unde ajungi in Romania.te inscrii la un club de kick box si etc etc

| TheWingNight explică:

Ms pentru sfaturi...pacat ca nu am cum sa-mi exersez cateva manevre pe tine ca as faceo cu mare placere dasa as putea. Cap de sfecla eu am intrebat altceva nu ce miai raspuns tu.

| TheWingNight explică:

Stau in iasi. Si am gasit deja un club: Clubul sportiv cotnari scorpions.

| Vasilut_Octavia_1956 a răspuns:

Grasa de Cotnari Demisec, Francusa, Tamaioasa Romaneasca, Feteasca Alba, Grasa de Cotnari Demidulce.