| andrei1axxx1 a întrebat:

Am inceput sa ma apuc de abdomene, fac 3 serii a cate 100 de abdomene fiecare 6 zile pe saptamana, o zi facand pauza...As vrea sa va cer parea, e bun programul meu sau nu? As vrea raspunsuri doar de la cei care se pricep cat de cat in domeniul asta!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kmidodo a răspuns:

Ma pricep cat sa-ti spun s-o tii tot asa! Nu se intampla decat ca vei arata super!

| Cosmin86 a răspuns (pentru kmidodo):

Serios? s-o tina tot asa? si odihna? muschii se dezvolta in zilele de odihna, de-aia TOTI sportivii lucreaza 1 grupa pe saptamana. Abdomenul nu face exceptie, 1 antrenament pe saptamana ( dar nu abdomene clasice, cele mai INEFICIENTE ), e suficient ( hai maxim 2 pe saptamana, daca esti obsedat )

| kmidodo a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai Cosmine, omul a zis doar ca face 100 abdomene, nu ca vrea sa-si modeleze in totalitate corpul. Orice femeie cu.'' burtica'' daca face programul de care zice el, scapa de burta si isi intareste muschii abdominali.Nu cred ca cinevA care face pe parcursul a 6 zile cate 100 de abdomene pe zi face un mare, mare efort! Daca reuseste sa le faca inseamna ca POATE SA LE FACA! Am zis 2 vorbe pe ff scurt.Nu am mereu timp si chef sa scriu amanuntit, cu multe explicatii. Sariti imediat cu comentarii...De acum voi raspunde doar daca am timp sa scriu cate un cearsaf, ca sa se inteleaga tot, tot, tot!

| Daniel_Vuia_1999 a răspuns:

Atentie! Nu vei avea niciodata progres daca faci abdomene in exces! Ai nevoie doar de 8 minute pe zi cate 45 de secunde pe serie. Si sunt 8 serii diferite. Uite desi videoclipul este vechi, exercitiile sunt foarte eficiente http://www.youtube.com/watch?v=QRCPwpTk3K0

| andrei1axxx1 explică:

Da, clasice...am patratele dar doresc sa le imbunatatesc, sa se observe mai bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrei1axxx1):

Poti sa nu faci abdomene DELOC daca vrei patratele, patratele se fac altfel :

http://www.culturism.ro/......domen.html

Mai documenteaza-te si tu, acum ai un antrenament foarte slab