| ValeriaMereuta a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. vreau ca intr-o luna sa pot fugi mai repede si sa fac 55 de ridicari a trunchiului in 2 minute. Crede ca este posibil? Si ce ar trebui sa fac ca sa-mi imbunatatesc rezultatele? Multumesc

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

55 de abdomene in 2 minute? hai ma serios? tu nu poti face 55 de abdomene?
o vorba invatata in clasa a2a zicea ceva de genul "exercitio est mater studiorum". tradus "exercitiul e mama invataturii". cum faci 55 abdomene? facand azi 10, maine 12, poimaine 15, etc (numerele sunt aleatorii, fa cat poti tu maxim si adauga la fiecare antrenament, nu exact numerele de mai sus, nu neaparat zilnic. preferabil 1 data la 2 zile). fa-le in serii. vezi cate poti face maxim 1 data. imparte numarul ala la 4. fa cele 4 serii cu cate trebuie la fiecare. ziua urmatoare, preferabil ziua de dupa (a3a) adauga la fiecare serie un nr de 5 repetari. cand te apropii pe serie de numarul initial (55) vei vedea ca daca nu mai faci serii si le unesti, vei face mult mai multe.

| FashionKitty a răspuns:

Probabil ca doar antrenandu-te vei putea reusi in ambele cazuri. Si eu incerc sa rezist mai mult la fugit si fug in fiecare dimineata pana la gara dar asta pentru ca plec prea tarziu de acasa si pierd trenul laughing dar ideea era ca rezist din ce in ce mai bine. happy

| Salu134 a răspuns:

Pai fa in fiecare zi exercitii la trunchi.Alt sfat nu stiu.

| PandeleanuCosmin a răspuns:

Sa muncesti mult fiindca este posibil