| Andreea12345789 a întrebat:

am o problema...eu as vrea sa slabesc, dar nu sunt inca grasa adica sunt bine, dar as vrea sa arat mai bine...am 1,50 si 44kg, si 13 ani. Si as vrea sa slabesc si sa imi tonifiez muschii, am incercat si sa fac sport si sa mananc ok da chiar nu am reusit nicicum sa imi formez un program bun si sa ma tin de el...imi puteti da un sfat? Cum as putea sa slabesc?

5 răspunsuri:
| Beutz a răspuns:

Mananci ceva care nu ingrasa.Adica,napolitane,dupa cum stiu eu.
Sau poti face exercitii si sa alergi mult.

| LiveTheMoments a răspuns:

Mergi la sala.

| Danielle27 a răspuns:

Danseaza ceva zinic, cum ar fi zumba.Sau iti poti face dansul tau propriu pe muzica ce ti place.Fa i mult sport si mananca de mai multe ori pe zi, dar cate putin la fiecare masa.La mine a functionat, si nici macar n am mers la salalaughing)Dansez cam o ora in fiecare zi.

| Anonimul444 a răspuns:

Pai poti sa fii mai atenta la alinentatie dar cel mai important e sa faci sport

| 123Sebastian123 a răspuns:

Pai in primul rand va trebui sa mananci treptat mai putine calorii zilnic! Apoi incearca in fiecare zi, la o anumita ora sa faci putina alergate pe loc, sarituri inalte, sarituri stanga-dreapta, fata-spate, cam 15 minute zilnic! Si pentru tonifierea muschiilor incearca sa faci: flotari, abdomene, genoflexiuni, fandari, tractiuni etc.