| anonimsaulau a întrebat:

Cum sa previn aparitia febrei muscalare dupa un efort fizic dau funda! :*

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Mananca dulce sau ia o aspirina imediat dupa efort.

| Uxellodunon a răspuns:

Stiu si de scucul de lamaie concentrat si indulcit dupa efort ca face treaba.
Daca durerea s-a instalat deja poti sa o diminuezi facand efort

| Oyasumi a răspuns:

Eu personal iti zic sa iei un baton de PROTEINE, fac sala si kick box deci stiu ce zic, sau poti lua un paracetamol/algocalminwinking inainte de culcare

| RAY a răspuns:

Prin mai mult sport asa se adapteaza corpul, atatea mituri, proteinele nu are legatura cu febra musculara, sucurile alte minuni, eu cand ma doare muschi piioarelor bag o plimbare pe jos si trece