| zUtteX a întrebat:

Buna fac antrenamente de fotbal foarte costisitoare (alergari ) 10 ture eu abia 3 -6 (maxim ) ture fac nu pot sa alerg asa de mult... cum pot alerga mai mult? Dati-mi niste trucuri
F U N D I T Z A!

3 răspunsuri:
| hibrid112 a răspuns:

Respiratia si rezistenta corporalahappy asta e cheia! Cum faci rezistenta? simplu cu ambitie si mult exercitiu

| HunterDennis a răspuns:

Poti alerga mai mult prin 2 lucrui.1 e prin vointa adica trebuie sa treci de pragul durerii si pragul cand corpul iti spune stop, daca treci de el alergi si 20 de ture. 2. daca nu merge prima metoda atunci ia-o incet.prima zii alerarga 4 ture, a doua 5 ture, a 3a 6 ture si tot asa, corpul se va obisnuii cu efortul.bafta

| paullz a răspuns:

Uite, eu am fost la alergat in toamna cu un prieten care alearga saptamanal, distante mari pot spune. Si nu aveam conditie fizica, insa m-au ajutat sfaturile lui. E important modul in care inspiri si expiri aerul! La inceput, cand aveam un ritm mai lent, inspiram 3 pasi pe nas, expiram 3 pasi pe gura si tot asa...3-3...si trebuia sa fiu atent la modul in care respiram. Pur si simplu numaramlaughing! si am alergat 5 km atunci..cu vreo 3-4 opririwinking iar daca maresti pasul, faci 2-2 ( 2 pasi inspiri, 2 pasi expiri)winking succes! functioneaza 100%