| alexu47 a întrebat:

as vrea sa stiu cum sa fac muschi?
si cum sa fac sa alerg si mai tare decat potdeja?
eu alerg 2 ture de teren din ala mare de fotbal sifac 3 min si 25 sec
dau!

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Stii zicala "repetitia este mama invataturii"? si la muschi e la fel. muschii ca sa creasca trebuie antrenati, deci daca vrei sa alergi mai repede, iei turele alea 2 zilnic, si incerci sa scazi cate 5 secunde sau cat poti la fiecare alergare. dormi bine, mananca sanatos. muschii picioarelor o sa creasca, antrenandu-i des => muschi mai puternici => mai putin timp in care faci turele.

1 răspuns:
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Pentru a creste rezistenta muschilor picioarelor incerca dupa fiecare antrenament sau alergari pe teren sa mai introduci cateva geno far sa indrepti picoarele iar dupa toate astea cand simti ca picioarele sunt foarte tari incalzite, incepe sa faci mobilitate(stretching) si sa te intinzi foarte mult, ai sa vezi ca o sa te simti mai relaxat dupa si daca faci asta dupa fiecare data cand alergi, ai sa vezi in 2 saptamani ceva rezultate.
Incearca.