| Maria46854213 a întrebat:

Fac un proiect despre un sportiv care participa sau a participat la jocurile olimpice dar nu gasesc. Imi puteti spune unul? Multumeschappy

4 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Bolt :p mult norochappy

| geo_fili_2006 a răspuns:

Unde ai fost până acum? În junglă? Nu ai auzit de Nadia Comăneci?

| Adda27 a răspuns:

Nadia Comaneci

| andreius345 a răspuns:

Eu iti spun de federer uite informatii:
Roger Federer isi aminteste cu placere de Romania, acolo unde a fost in 2004 cu nationala Elvetiei, pentru a disputa un meci de Cupa Davis.

"Am fost in Romania. Am jucat la Bucuresti un meci de Cupa Davis. A fost o experienta frumoasa si asta nu numai pentru ca am castigat. Este un oras frumos, cu oameni prietenosi, o atmosfera minunata", a spus Federer pentru Digi Sport.

In ceea ce priveste tenismenii romani, numarul 3 mondial recunoaste ca nu cunoaste actuala generatie, dar si-a amintit de Ion Tiriac si Ilie Nastase.

"Nu cunosc foarte multi tenismeni romani, ca sa fiu sincer. Ii stiu pe Tiriac si Nastase, dar din actuala generatie... Trebuie sa ma mai informez care sunt cei mai buni sportivi romani", a mai spus acesta.

In 2004, nationala de Cupa Davis a Elvetiei, cu Roger Federer in lot, a invins, scor 3-2, la Bucuresti, nationala similara a Romaniei.