| shacoAP a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez o bicicleta noua si sunt putin nehotarat, sper sa ma ajutati.
https://www.carpatsport.ro/......83b91.html
As vrea niste pareri despre aceasta bicicleta, daca merita.
E mai buna asta sau un Rockrider 340?
Vreau argumente, va rog mult!

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu stiu cealalta ca n-ai pus link dar asta e destul de buna iar pretul pur si simplu foarte ieftina, isi merita banii asta e sigur!

| TheTrooper1 a răspuns:

Eu aș merge pe rr. Am încrede în ei.
Velors e asemănător DHS-ului, nu e cine știe ce.

| shacoAP explică (pentru TheTrooper1):

Ai avut sau zici din auzite?

| TheTrooper1 a răspuns (pentru shacoAP):

Nu, știu că așa e.
La prețul ăla, rr-ul e cam cea mai bună alegere pentru o bicicletă nouă.

| shacoAP explică (pentru TheTrooper1):

Deci nu merita velors ul? totusi e cu 150 lei mai ieftina decat rr

| TheTrooper1 a răspuns (pentru shacoAP):

Fata de rr, nu. Nu-ti cumperi bicicleta zilnic, nu inteleg de ce te-ai zgarci la 150 lei. E un mic efort pe care il vei constata, mai ales, in timp.

| shacoAP explică (pentru TheTrooper1):

Nu zic fata de rr. zic daca s ar merita la pretul pe care il are cu ce ofera

| TheTrooper1 a răspuns (pentru shacoAP):

Chiar nu. Nu merita sa-ti dai banii pe o "pocnitoare" din asta.
Pe langa faptul ca ti-ar putea ceda rapid, ne e nici foarte sigura pentru tine. Frane pe disc la 700 lei - imi imaginez cat de bune sunt - iar furca e un no-name.