| Laurentiu017 a întrebat:

sunt atacant si azi am avut meci. La o faza m-am dus pe contraatac si cand sa sutez cu stangul un adversar a intrat prin alunecare si m-a lovit rau de tot la glezna si am alunecat si pe minge cu partea de sus a piciorului, dupa faza aceea ma doare tot piciorul stang, ce sa fac sa-mi treaca mai repede, plus ca dau si proba la alergare de rezistenta, multumesc si ofer funda.

Răspuns Câştigător
| matryko a răspuns:

Nu prea ai cum sa reusesti sa te vindeci mai repede fara efort. Eu fac sala si stiu ce inseamna o lovitura de genul. Traditional iti poti infasura piciorul cu frunze de varza si ceapa, iar medical sa te duci sa te dai cu diferite unguiente (Voltaren) si sa iei o pauza completa ( de mers poti merge daca nu te doare, doar ca fara alergari). Incearca sa nu pui presiune pe picior deoarece fortezi tendoanele si cartilajele si risti sa faci mai mult rau si durerea sa dureze mai mult timp. Insanatosire rapida!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti atacant, inseamna ca ai si un antrenor. Daca nu ai si un medic sportiv, atunci cere sfatul antrenorului.

| OfataOricare a răspuns:

Noi ne bucuram cand nu facem sportul pe partea de alergat. Dar incearca sa ceri un sfat de la medic.

| Laurentiu017 explică (pentru matryko):

Multumesc frumos!