| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 16 ani și vreau sa fac mușchi in zona brațelor și sa slăbesc la picioare. Câte kg trebuie sa aibă ganterele? 3 kg e destul? Ce fel de exerciții trebuie sa fac? Și pentru picioare, cum pot sa le subțiez? Mulțumesc

7 răspunsuri:
| AlaSwek a răspuns:

Salut.
Ca sa slăbești la picioare vei fi nevoita sa faci cu foarte puține kilograme.
De recomandat pentru mâini ar fi gantera de 6kg. Îți recomand să vorbești cu domn instructor. ==)

| Pati2500c a răspuns:

Pentru brate cauta pe net ceva pentru incepatori, poti face cateva flotari, cred ca pentru inceput e de ajuns 3 kg, apoi poti mari masa lor si sa ajungi la 5/6 dupa 2 saptamani de antrenament, pentru picioare incearca 20 genoflexiuni, alergarea de pe loc cu genunchii in dreptul bazinului vreo 45 sec, jumping jacks 30 sec si incearca si mountain climber, faci asta o data dimineata si o data seara si se va observa diferenta

| siriusblack98 a răspuns:

Nu ai cum sa iti subtiezi doar o parte a corpului.Cand slabesti o faci uniform.De ce vrei sa faci muschi doar in zona bratelor? Vei arata ridicol.Nu iti poate spune nimeni cat este sau nu este destul ca si greutate pe gantera pentru a face muschi.Masa musculara se dezvolta crescand greutatea treptat, dar fara o dieta bogata in proteine te antrenezi degeaba.Iti sugerez sa te apuci de un antrenament full body primele 3 luni si dupa mai vorbim.E cea mai buna alegere pe care o poti face.

| Mariaaa9999 a răspuns (pentru siriusblack98):

Am brațele foarte subțiri. Sincer cred ca arat mai degrabă ridicol in momentul de față decât dacă fac puțin mușchi in zona brațelor. O sa ma apuc și de antrenament full body. Mulțumesc

| Mariaaa9999 a răspuns (pentru Pati2500c):

Mulțumesc mult

| Mariaaa9999 a răspuns (pentru AlaSwek):

Mulțumesc

| Reghqen a răspuns:

Fetele musculoase arată nasol, mai bine alergi așa îți faci și picioarele mai în formă, îți mentii corpul sănătos și sexyhee hee