| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune exerciții pentru picioare, de preferat cele pe care le pot lucra cu ganterele? Vreau exemple de exerciții mai grele. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Greu? ia gantere si mergi in fandari. stii sa faci fandari nu? si unde fantezi in fata pe picior, urmatorul ii succede. (faci miscarea corect, fandarea pana se apropie genunchiul de sol, spatele drept). vrei si mai greu? fandari urcand scarile 2 trepte la 1 fandare happy. vrei si mai greu? la fiecare fandare ridicari de gambe. intelegi?

| anonim_4396 explică (pentru JohnnyBi):

Da,am înțeles, știu cum se execută exercițiul. Dacă le lucrez cu 20 kg este ok sau e prea puțin?

| JohnnyBi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza greutatea cu care lucrezi, atat timp cat simti muschii ca se contracta si numarul de repetari nu trece peste 12 (desi la fandari eu as merge la 20 de repetari, 10 pe fiecare picior)

| anonim_4396 explică (pentru JohnnyBi):

Bine,mersi!

4 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Geno si presa, asta e baza