| AlexAL275 a întrebat:

Am 16 ani și recent m-am înscris la kickboxing. Am o mare problemă, nu rețin mișcările chiar dacă domnul instructor mi le arată de mai multe ori. Nu execut corect mișcarea de croșeu chiar dacă mi-a aratăt de mai multe ori. Nu știu ce se întâmplă cu mine, la toate lucrurile și activitățile pe care încerc să le fac, nu rețin explicațiile celorlalți. Ce aș putea face?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am mai răspuns la asta.
Descompune mișcările în componente și exersează pe bucăți, până devine reflex, apoi cuplează între ele în succesiune.

| Cosmin86 a răspuns:

Asa e la inceput, e normal. O sa le inveti tu.