| gabitzu11 a întrebat:

am o bicicleta DHS cu suspensii fata spate, frana disc fata/spate si imi scartie la suspensia din spate, nu unde infiletez pentru ca sa o fac sport sau soft, ci unde sta fixa. Cum as putea sa o fac sa se opreasca din scartait. Si cand pedalez scartaie. Am uns-o cu ulei si cu pensula si cu spray, Ce sa ii fac?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai desfacut sa te uiti la rulmenti si la partile unde au legatura cu suruburile si bicicleta? Poate de acolo porneste problema zgomotului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scos surubul ce tine suspensia si ungel cu putina vaselina.

| AndreiSaigo a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel ca si tie.Eu am uns bine suspensia din spate cu vaselina si nu a mai scartait. Funda?