| Rzv_Razvan_2001 a întrebat:

Buna TPU
am o intrebare pentru subiectul patratele
ce ar trebuie sa mananc mancare gatita
si ce nu ar trebuie sa mananc
gredeti ca mai trebuie sa slabesc am 175 si 52 de kg

Răspuns Câştigător
| TearsOfBlood a răspuns:

La greutate esti bine, poate ai mai putea lua 1 kg sau 2, de preferat mananca sanatos (legume, fructe) si carne ca are proteine. Patratelele le faci cu abdomene pe care poti sa le faci si acasa. Ar fi bine sa faci si flotari si alte exercitii pentru alte grupe de muschi pentru ca e pacat sa te dezvolti inegal.
Si inca ceva, daca te apuci de sala nu te apuca de exercitiile grele si de alte prostii ca nu mai cresti.

6 răspunsuri:
| Ripley a răspuns:

Pentru patratele trebuie sa mergi la sala si sa faci anumite exercitii fizice. Nu ajunge sa mananci ceva anume.
nu cred ca mai trebuie sa slabesti. nu esti tocmai gras.
un exemplu de cum sa lucrezi abdomenul https://www.youtube.com/watch?v=9_TsNeX2IXo e in engleza dar poti vedea ce face

| Edw08 a răspuns:

Nu se pune problema de slăbit, abdomene la greu.

| KanezuY a răspuns:

Ca sa ai patratele trebuie sa te duci la sala.

| Ganzzo a răspuns:

Trebuie sa ai abdomenul lucrat si sa ai un body fat mic. Daca vrei sa ai 6-pack trebuie sa ai in jur de 9% body fat.Mergi la sala si lucreaza abdomenul cu greutati sau antreneaza-te acasa, doar nu fa abdomene simple.Nu manca porcarii si nu o sa ti se puna burta pentru ca tu esti ectomorf, si nu, la 1.75 si 52 de kg trebuie sa te ingrasi pentru ca altfel o sa zica lumea ca ai patratele ca esti cordit de foame laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate trebuie multa muncă, nu se faconstituie în 2 săptămâni, trebuie antrenament intens cel puțin jumătate de an

| anonim000x a răspuns:

Esti exagerat de slab si vrei sa slabesti?