| sweetys a întrebat:

Daca mananc doar la masa de dimineata sau pranz mancare gatita si in rest fructe o sa reusesc sa mai slabesc? Nu e urgent si nici nu imi bat capul prea tare, doar ca nu ma simt bine ca am cam luat 2-3 kg.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, vei reusii sa slabesti, daca manaci doar 1 masa cu mancare solida si restul fructe.
Combina si cu ceva efort fizic, alearga cativa km, sau fa un sport, ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Donna tu te vezi? Cum sa-i recomanzi 1 masa cu mancare solida si restul fructe? Eu am facut asa si inca mai fac ca sa slabesc :
Dimineata : 1-2 felie paine cu sunca. parizer, ce vrei tu
Si la 2-3 cand ies de la scoala : piept de pui la gratar, peste si asa mai departe.
Sport, voie buna si bea foarte multa apa ca sa slabesti. Bafta

| sweetys explică (pentru anonim_4396):

La mine problema este timpul. Sunt zile in care stau de la 8 la 18 in facultate, cu pauza de 10 minute in care trebuie sa ma mut in alta sala. La mine este imposibila masa de pranz in acele zile. Si am capatat prostul obicei sa mananc cam mult seara. De aceea m.am si axat pe o singura masa gatita. Nu stiu ce sa mananc si cum sa mananc ca sa nu mai exagerez seara.

| petitconseil a răspuns:

Mananci micul dejun normal, pranzul normal, iar seara la cina mananci ceva usor.Si nu trebuie sa te ridici prea satula de la masa.Dar dupa ora 19, nu ar trebui sa mai mananci nimic, eventual un fruct sau o cana cu lapte.Succes