| Anonimata345 a întrebat:

Buna TPU? Cum aș putea scăpa de barbie dubla sau de falcute? Plsss, ma simt grasă si nu imi place sa fiu rotundă la fata! Imi puteti trimite link -uri cu video-uri de slabit la fata, va rog? Ofer funda!

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Organismul e o mașină complexă dar principiul de funcționare e simplu:
Îi oferi combustibil, îl transformă în energie.
Îi oferi prea mult combustibil, îl depozitează.
Îi consumi energia mai mult decât îi oferi combustibil, va consuma din depozite.
Singura limitare e voința. Mâncând puțin și sănătos, fără lipide și zaharide, fructoză, sucroză, organismul va apela la depozite. Te va alarma cu privire la o modificare clară a nivelului de combustibil disponibil: foame
Dar se va reseta în timp, astfel nu vei mai simți foame.

| MaraMadalina1888 a răspuns:

Stai in forma de parca ai vrea să îi dai cuiva un pupic si sa misti buzele in stanga si dreapta pentru pometi/obraji iar pentru barbie misca capu jos/sus, stanga/dreapta. Trebuie să te accepți așa cum ești, dar ca sa scapi de burtica cauta pe yt 10 minute pentru un abdomen plat.O sa scapi de burtica imediat. Si incearca sa ai o alimentație sănătoasă și să bei multa multa apa. Poti incerca o dieta mai usoara sau mai grea, depinde de tine,una grea e sa mananci timp de o săptămână doar fructe, oricâte vrei si orice fructe vrei, iar una usoara este sa renunți la mâncare prăjită, dulciuri si sucuri cu acid pentru un timp, daca ai sa renunți pentru 1 luna la suc
cu accid nu ai sa mai simti nevoia de el.Si 2 sfaturi ca sa iti păcălești creierul sa slăbească fara sa faci efort (pentru lenesi) mănâncă putin si des, putin dar de mai multe ori pe zi.Si sa pui mâncare in farfuri mici pentru ca esti obișnuită să umpli farfuria, poti renunta la pâine. Toti spun ca 90% in slăbit contează bucătăria. Si sunt total de acord. Astea sunt niste sfaturi, dar tot prin sport o sa ai rezultate rapide.