| Anonim123321 a întrebat:

cum imi pot intari pumnii(sa dau mai puterni) nu am sac de box...in ce as putea da cu pumni cel mai bun raspuns primeste funda

5 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Prima data trebuie sa-ti bandajezi pumnii inclusiv incheietura, iei o perna o pui de perete sau undeva si dai cu pumnul in ea, nu e nevoie sa dai tare, ci mult, multe repetari pana simti ca deja te doare pumnul, faci pauza si iar incepi! Sau tot asa iei un sac de nisip poti sa-l pui si jos si dai cu pumnul in el tot asa nu prea tare. Mai faci niste exercitii cu flexorul, niste flotari in pumni pe ciment si in timp o sa se vada

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

In peretetongue...eu de obicei cand aveam nervi dadeam cu pumnul intr-o bara de fier...laughingma durea dar mai ma si relaxalaughing

| ovidiu8msn a răspuns:

Ti cu o mana o perina pe perete si cu cealalta dai cat de tare poti. De preferat in perina. laughing

| NeedForSpeed2013 a răspuns:

Pai iti zic cum am facut eu, dar depinde daca stai la bloc nu am idee.Am luat un sac de rafie, l-am umplut cu nisip si l-am agatat de o bara.Ca sa nu imi rup mainile in el am luat o haina veche, am umplut-o cu bureti si am legato in jur la sacbig grin

| ipswich a răspuns:

Nu trebuie sa dai cu pumnul in ceva ca sa ai mai multa forta, ci doar sa ii dezvolti. du-te la sala sau fa tu "sala" in aer liber. ori apucate de un sport care iti solicita mainele gen parkour, baschet, tenis.