| ruzycciocolata a întrebat:

De un timp sunt foarte irascibila si ma enervez din orice. Si devin violenta ceea ce nu imi sta in fire. Dar de un timp imi vine sa dau cu pumnii de pereti sa iau pe cineva la pumni pentru ca a spus ceva sau ma tachineaza, etc. Si chiar ma scap si ma iau imbranceli si pumni (nu sar la bataie)la propiu dar totusi. Si care ar putea fi cauza, si cum se poate trata sau cum ma pot autoinvata sa ma controlez. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce nu mergi la o consiliere psihologică, nu ai reușit să te cunoști pe tine?
Evită situațiile conflictuale, mergi pe activități care te relaxează.
Pa, pa.

| vampir004 a răspuns:

Pai, incearca sa te controlezi sau loveste prin vorbe, nu sari imediat la bataie, e mai bine sa nu bagi in seama si sa nu dai atentie, vorba aia cainii latra omul merge mai departewinking