| MestecGuma a întrebat:

Daca ai probleme la coloana poti deveni instructor fitness?

FUNDA

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Depinde doar daca problemele tale te impiedica sau nu sa dai examenul fizic pe care trebuie sa il sustii in urma cursului de pregatire pentru acea slujba/pasiune. eu de exemplu nu pot da examenul fizic pentru ca sufar de pareza incheieturii mainii stangi, dar cu ceva discutii si o chinga speciala, nici asta nu e un impediment

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă problemele nu sunt atât de grave atunci da, poți.

| lpavel a răspuns:

Pai depinde cat de tare esti afectat... Daca poti arata miscarile atunci poti deveni si instructor daca nu, atunci NU!
Asta face un instructor, invata pe ceilalti, dar mai trebuie si sa arate...

| Pool77 a răspuns:

Nu poti. Nu ca n-ai fi in stare, dar gandeste-te, care om normal ar cere ajutor de la un om fara muschi? Sincer acum.

| alexandrualind a răspuns:

Depinde cat de mare este problema. Daca ai probleme la coloana poti merge la inot sau la gimnastica medicala.