| Eron a întrebat:

Cum poti ajunge instructor/antrenor de fitness?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Școală și apoi angajare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o valiza plina de caramizi verzi.

| feraryyy78 a răspuns:

Prin mai multe cai: poti sa-ti deschizi o scoala de fitness sau sa mostenesti sala cuiva sau sa fi asistentul cuiva. Desigur poti sa fi in acelasi timp si antrenor de fitness in particular.

| NopeCheers a răspuns:

Facand o facultate in domeniu ca sa ai licenta si pregatirea necesara pentru domeniul respectiv.

| dominyksk a răspuns:

Liceu sportiv, facultate sportiva, sa ai fizic si cu putin noroc ajungi instructor

| HeLp222 a răspuns:

Sunt cursuri care se fac anual pentru cei ca tine, care nu studiaza 4 ani de facultate pentru a putea preda. Trebuie, insa, sa tii cont ca salarizarea va fi mai mica, de obicei, dar sper ca acest lucru sa nu fie un impas foarte mare pentru tine.
La Academie cred ca exista o limita de varsta, dar pentru a urma un curs, ma indoiesc. Incearca sa ajungi la ANEFS, la catedra de Haltere, Culturism si Fitness si acolo vei primi multe informatii.
Baftabig grin

| MihayJupanu a răspuns:

Pentru a ajunge Antrenor de Fitness trebuie in primul rand sa ai o calificare in acest domeniu, si fizicul cat de cat format

| narukgeo a răspuns:

In primul rand facand un curs, apoi ori iti deschizi o sala de fitness ori te angajezi la una.