| Ancagabriela23 a întrebat:

Buna TPU, daca ma apuc de sala si vreau sa îmi lucrez doar fundul si picioarele voi scadea din greutate, gen o sa slabesc? Sau slabesc doar daca țin regim sau fac anumite exerciții pentru slabit? Dau funda :**

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Slabesti doar daca esti in deficit caloric. Poti cauta pe Google ce inseamna asta daca nu stii. Iar legat de partea cu antrenamentul, stii, e bine sa lucrezi, pe cat posibil, tot corpul, chiar daca pui accentul pe picioare si fund.

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Pentru a slabi conteaza cel mai mult alimentatia, adica sa faci deficit caloric, daca nu stii ce inseamna:https://doc.ro/......-greutate. Orice tip de sport te ajuta sa dai jos din grasimi, insa cel mai indicat este sa faci cardio pentru o slabire mai rapida.