| 1Hekate1 a întrebat:

Buna TPU
De un an astept sa vina momentul asta, vacanta de vara pentru a slabii.Trec in clasa 9-a si vreau sa arat bine,doar incep liceul happy (sunt fata, apropo) De azi mi-am facut abonament la sala.Azi am stat 2 ore la sala. Cat despre alimentatie, vreau sa va zic ce am mancat azi si sa imi ziceti daca trebuie sa mananc mai putin happy Dimineata la 11 (atunci m-am trezit) am mancat un ou fiert cu putina paine si o cana de ceai, pe la 12 am mancat 2 piersici si un morcov, la 15:40 ciorba,o salata cu legume, 2 linguri de orez si dintr_o pulpa de pui am mancat doar carnea, adica I-am dat pielea jos.Iar seara un pahar de Kefir cu cativa fulgi de porumb. E ok? Si mai dati-mi idei de meniuri pe toata perioada zilei .Si..cam cate zile ziceti sa merg la sala pe saptamana? A ..inca ceva...eu am problem cu menstruatia (nu imi vine) si iau niste pastille hormonale.mi s-a zis ca astea ingrasa.E asa o mare problema ca iau aceste pastille, fac degeaba sport si mancat putin? FUNDAA la cel mai complex raspuns happy A si tin sa mentionez..nu sunt obeza,nici grasa, sunt putin plinuta si as vrea sa dau jos burtica

2 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Daca iei pastile intr-adevar ingrasa, trebuie sa fii foarte atenta la alimentatie si sa eviti pe cat posibil orezul, fasolea, lintea, semintele, fructele uscate, cartofii, mamaliga, deoarece au un continut bogat de calorii iar asociate cu carne ingrasa. Ai mancat potrivit numai ca fulgii de porumb seara nu sunt tocmai indicati. Si apropo fructele si legumele sa le mananci doar dimineata, NU seara. daca reusesti sa ajungi de 3 ori pe sapt la sala este foarte bine, dar asta mai mult pentru a-ti tonifia pielea.

| valy_9268 a răspuns:

Ca sa slabesti nu ai nevoie de sala, singura metota de a slabi este cardio, adica alergarile, nu ca faci abdomene sau nu mai stiu eu ce exercitii, alea sunt pentru ati antrena muschii, mananca salata si alearga mult, si in 2 zile vezi rezultate!