| 1Hekate1 a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa slabesc in vara asta, de preferat vreo 5 kg ( am 56kg si vreau sa ajung pe la 50-51) Dar e ok si mai putin.Merg de 4 ori pe saptamana la sala si voiam sa va intreb : In celelalte 3zile cand nu fac sala, ce exercitii ar trebui sa fac pe acasa si trebuie sa alerg? Si..azi am mancat pana acum 1iaurt cu 2 linguri de fulgi de porumb (dimineata) si o pulpa de pui ( era mica ) la pranz.O sa mai mananc vreo 2 caise pe la 15:30 si un pahar de kefir seara.E ok? Fundaa la cel mai bun raspuns

11 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Hmm. ai mancat cam 800 calorii. bravo, esti pe drumul cel bun spre infometare, anorexie, ulcer, ciroza si altele. tine-o tot asa

| 1Hekate1 explică (pentru JohnnyBi):

Buna...atunci poti sa imi dai tu niste sfarturi? Te rog mult, chiar asteptam sa imi raspunzi pentru ca am vazut ca dai raspunsuri foarte bune si ca stii multe despre sport si alimentatie.Cum ar trebui sa mananc? Si.e ok ce fac la sala? (15 min banda, bicicleta 15 min, inca un aparat 15 min si 4 serii de 10 abdomene) Asta mi-a zis instructoru, dar la alte sali am vazut ca se lucreaza grupe de muschi diferiti etc. Te rog mult, daca ai timp

| JohnnyBi a răspuns (pentru 1Hekate1):

Timp am. mana nu. am una in ghips si tastez foarte greu doar cu cealalta, si ce vrei tu cere mult scris...si am 50 de zile de stat cu blestemul asta de aparat pe mana.

daca ai idei de alte metode cum sa iti zic ce stiu fara a tasta...

| 1Hekate1 explică (pentru JohnnyBi):

Pff.ce nasol sad Imi pare rau sad Si lasa raspunsul, gasesc eu pe cineva care stie sa imi zica pana la urma. Mersii de efort :*

| JohnnyBi a răspuns (pentru 1Hekate1):

Vad...in cine sa te crezi cand astia au niste raspunsuri de ti se usuca cerebelul? laughing

| 1Hekate1 explică (pentru JohnnyBi):

Ma refer mai mult in realitate laughing Ca am vazut ca pe aici nu sunt cine stie ce raspunsuri laughing

| ILoveMusic25 a răspuns:

Pai cati ani ai si la sala ce practici? Esti fata sau baiat?

| 1Hekate1 explică (pentru ILoveMusic25):

Sunt fata si am 15 ani. La sala fac 15 minute banda, 15 minute bicicleta, 4 serii de cate 10 abdomene, si 15 min un aparat care chiar nu stiu cum se numeste laughing Ceva cu s.

| ILoveMusic25 a răspuns (pentru 1Hekate1):

Pai...poti sa cauti pe youtube home workout de exemplu asta : https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s sau https://www.youtube.com/watch?v=Vve4BVTZ0QU sau mai gasesti tu :)), si nu neaparat trebuie sa te infometi (asta reiese din cat mananci), e bine si sa alergi... :D

| madalinuk a răspuns:

Pai in fiecare zi sa mananci la aceleasi ore cum ai mancat pana acum..alege un aliment de baza care te ajuta sa slabesti si ai grija ce faci la sala sa nu faci exerciti care sa te ingrase, adica sa pui masa musculara, sa faci acele exerciti pe banda, bicicleta..si in restul zilelor mergi la alergat, cu role, bicicleta imbina utilu cu placutu..adica distreaza-te baftaa :**

| PisiGirlForYou a răspuns:

Este foarte important sa nu te infometezi si sa iti alegi o dieta care iti este la indemana.Este foarte bine ca faci exercitii fizice, dar este importanta si dieta.
Ce ai enumerat acolo este cam putin si daca te infometezi, dupa o sa mananci necontrolat.