| anonim_4396 a întrebat:

credeti ca daca mananc dimineata o felie de ceva (mezeluri adica), apoi l pranz piept de pui fiert, iar la scoala numai mere si niste fulgi de porumb dinaceia si seara fructe legume si putin piept de pui fiert. pot sa slabescstraight face? ca nu sunt asa multe grasimi. ce zicetistraight face am vreo sansa? fara sa mai mananc dulciuri?

4 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Daca incerci sa renunti la paine, dulciuri si paste fainoase poti slabi in 2 saptamani de la 1 kg la 3 kg.sa bei destula apa si sa faci sport(asta nu inseamna exercitii costisitore, un simplu mers pe jos zilnic intre 2-4 sau chiar 5 ore face foarte bine.
iti dau si un link cu o dieta pe care am tinut-o si eu si chiar a dar rezultate http://www.eva.ro/......20969.html e putin mai drastica in prima faza dar merita

| dtte a răspuns:

Corpul tau are nevoie si de altceva pentru a supravietui! Nu stiu de ce vrei tu sa mananci numai piept de pui fiert pentru ca iti va dauna! Eu te sfatuiesc sa mananci dimineata cereale cu lapte, sa nu te abtii de la nimic si doar sa mananci cate putin din fiecare(degeaba te abtii tu un timp si tii regimul pe care ti l-ai propus, iti vei face mai rau; si 2, nu conteaza ce alimente mananci, conteaza cantitatea si orele la care le consumi)! Daca ai pofta de cartofi prajiti, mananca dar fara carne/paine samd! Fructe si legume poti manca(dar si alea intr-o cantitate moderata), bei apa si te mai plimbi 15-20 min si cred ca vei reusi! Renunta la diete drastice si incearca sa iti faci un stil de viata din a manca sanatos!

| Rebecca86 a răspuns:

Renunta la dulciuri, grasimi, prajeli, bauturi acidulate si alcool. Nu renunta la paine, redu cantitatea, maxim 2 felii pe zi, de preferat la micul dejun. Nu manca fructe seara inainte de culcare, nu le asocia cu nimic, trebuie sa existe o distanta de 2 ore intre fruct si un alt tip de mancare. Mananca de 3 ori pe zi, mai mult la micul dejun, 2-3 gustari si bineinteles un pic de miscare, sport cat mai des, macar 20-30 minute zilnic. Corpul tau are nevoie si de grasimi dar luate din alimente sanatoase cum ar fi lactatele, painea sa fie integrala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult.