| c0ntsimplu a întrebat:

Buna TPU.
Fac sala de 6 luni, rezultatele au inceput sa apara cam in a 4 -a luna. Mananc foarte bine, toate mesele sunt calculate si as vrea sa trec la urmatorul nivel. Voi spune ce contin cele 6 mese din dieta mea zilnica : Masa 1 ( 5 Albusuri de ou, 2 fesi de paine neagra cu file de somon fiecare, branza de vaci, 5 masline, 1 rosie, 1 castreveta, 1 cana cu lapte cu miere ). Masa 2 (Sala de fructe 2 banane/ 1 mar / 1 kiwi / 4 capsuni / 1 portocala ). Masa 3 (Orez ca si garnitura, 3 /4 felii piept de pui / legume Brocolii / Conopida / Morcov / Dovlecel in general ), Masa 4 ( Un sandwich din 2 Felii Sunca de Curcan / 1 felie de Branza / Niste Verdeturi / cateva felii de castraveti ), Masa 5 ( Shake din 3 Cupe Serios Mass cu lapte dupa antrenament ) Masa 6 ( Cartofi copti / nature Dupa caz, 2/3 Bucati de somon sau ton depinde de buget laughing ). Dupa cum am zis, as vrea sa trec la urmatorul nivel si sa iau creatina cu dextroza din cate am inteles ca este bine. Specific ca sunt foarte ambitios si vreau sa devin culturist profesionist! Dupa 5-6 ani de sala ma gandesc sa ma apuc si de steroizi pentru ca altfel nu ai cum sa ajungi la acel nivel sa zicem cum e Arnold... Nu am nevoie de copii care isi dau cu parerea, vreau doar explicatii de la oameni care stiu ceva despre acest sport cu ani de experienta. Deci as vrea sa stiu cum sa folosesc creatina, care este cea mai buna la ora actuala si cum s-o combin cu dextrona + Serios mass... Precizez ca stiu faptul ca trebuie sa raman mereu hidratat mai ales cand folosesc creatina. Cred ca Dieta mea ar fi de luat ca exemplu pentru multi.
Dau funda celui care explica cel mai detaliat!
O zi buna!

2 răspunsuri:
| SSJGohan3 a răspuns:

Eu zic daca mai cresti 4 ani cum mananci acum doar crescand pentru nivelul de musci care il vei avea, iar in anul al 5-lea sa fortezi o crestere si inceputul de-al 6-lea doar definire maxima scazi continutul de grasime din corp (adica mananci aproape numai proteina pura cu apa) vei arata ca un culturistwinking nu e nevoie de ce vrei sa faci tu

| c0ntsimplu explică (pentru SSJGohan3):

Pe mine nu ma intereseaza doar sa pun ceva muschi, sa fie cat de cat definit, eu am obiectiv inca de acum sa devin Culturist de talie Mister Olympia. Multi vor rade, dar totul are un inceput, iar eu vreau inca de la inceput sa fie totul 110 % perfect. Eu unul in ultimele 2 luni am luat fiecare aliment in parte, l-am studiat, sa stiu cu ce am de a face. Toate mesele mele sunt calculate pana la ultimul detaliu. De aceea vreau o parere de profesionist in domeniu cum sa combin Creatina cu Dextroza si Serious Mass, dupa care imi voi calcula eu sa fie totul perfect in raport cu alimentatia zilnica. Vreau sa stiu care este cea mai buna creatina. Merci oricum de raspuns!