| DemyAcm a întrebat:

Imi spune si mie cineva unde sau cum trebuie sa se pozitioneza(plaseze) un mijlocas stanga in timpul unui meci de fotbal?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Depinde ce sarcinii ii atribui. Daca e extrema va sta mai mult in tusa si va urca pe flanc sa centreze in careu, daca e jucat totusi in centru, va trebuii sa inchida culoarele in aparare si sa trimita pase lungi pe atacanti.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IMC90 a răspuns (pentru feli79):

Hmmm? pai si daca nu are sarcini de inchizator, ce face? ramane in afara fazei el fiind extrema (rolul sau fiind sa centreze si sa ajute atacantii). Am zis, depinde ce sarcini tactice ii dai, asta stabileste cel care face tactica.