| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema...Joc fotbal la o echipa si mai nou m-a pus mijlocas stanga si as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac.Adica sa joc bine stiu ca trebuie sa centrez si sa ajut apararea, dar cand vine vorba sa driblez simt ca nu pot...adica la antrenament afara cu prieteni driblez foarte usor dar cand vine vorba in teren la meci parca numai stiu nimic :-\.Va rog frumos ma puteti ajuta? happy

Răspuns Câştigător
| vlad700 a răspuns:

Nu e totul de dribbling, xavi nu dribleaza dar e unul din cei mai buni fotbalisti din istorie, de ce? Pt ca paseaza
O Tactica pe postul de mijlocas stanga ar fi sa iei mingea de la fundasi, sa o dai la mijlocasi centrali si sa urci, demarcandu-te.Cand primesti mingea de la centrali, acolo se vede calitatea, poti or sa centrezi, sa pasezi, sa sutezi sau poti sa incerci un dribblinghappy
Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| RapidFC a răspuns:

In primul rand, antrenorul iti va da niste sarcini bine puse la punct sau...depinde unde activezi...ok, acum sclipirile tale vor face diferenta cateodata dar, in orice caz, asculta de antrenor.

| Liviu88 a răspuns:

Invata sa iti cunosti capacitatea fizica mai mult de atat, prietenii tai ii cunosti, pe adversar nu il cunosti, incearca sa il cunosti din priviri, etc., plus ca orice fotbalist joaca diferit, nu ai sa reusesti sa driblezi pe toata lumea, fotbalul inseamna pasa, pasa si gol, driblingul lasa-l lui cristiano ronaldo.succes.