| Snizel a întrebat:

Ce trebuie sa faca un mijlocas stanga?

Răspuns Câştigător
| louderthanwords a răspuns:

Trebuie sa recupereze mingea de la echipa adversa, sa mențină posesia mingei, sa o paseze atacantilor, si sa înscrie, bineinteles.

4 răspunsuri:
| Dark13 a răspuns:

Trebuie sa castige dueluri adica cand merge cineva pe partea lui sa recupereze mingea sa tina mingea sa pasese sau sa dea centre atacantilor se poate sa faca o actiune pe cont propriu si sa dea gol

| MrAngelus a răspuns:

Este jucătorul de pe partea stanga a terenului care organizează jocul ofensiv al echipei și oferă pase decisive atacanților; totodată el ajută apărătorii, încercând să oprească atacurile adverse încă de la început.

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Fotbal - sectiunea "Tactici"

| GEORGE a răspuns:

La fotbal zici da? ce crezi ca trebuie sa faca? sa alerge si sa dea cu piciorul in minge

| AlexUrasteIdiotenia a răspuns:

Trebuie sa construiasca atacurile. Funda happy