| missalexutza a întrebat:

Incerc sa slăbesc, k ma intrebam: cate genuflexiuni sau cate abdomene trebuie sa fac ca sa slăbesc un KG?

2 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa iti revizuiesti alimentatia, intrebarea ta este extrem de imbecila.

| Syndre a răspuns:

Slăbitul ține de dietă. Sportul te ajută să arzi calorii, dar degeaba arzi tu 100 de calorii dacă mânânci 2000. Ai grijă ce mânânci, iar sportul rămâne doar un bonus.
P.S: Dacă totuși vrei să arzi mai multe calorii prin sport, mergi pe cardio: jogging, coardă, aerobic etc. Se ard mai multe acolo decât la genoflexiunii și abdomene(iar cele din urmă sunt niște exerciții de care poți să te lipsești de tot).