| calinom a întrebat:

Intrebarea mea este despre alegerea unei rachete de tenis. Am 14 ani, 1.60 m. inaltime si 42 kg. Nu pot spune ca excelez la capitolul forta, dar totusi prefer loviturile in profunzimea terenului. Trebuie sa mentionez ca sunt incepator( joc CAM DE 2 SAPTAMANI), si nu as vrea sa folosesc racheta pentru tenis de performanta, ci sa o folosesc ocazional, cam de 1-2 ori pe saptamana.Am cautat rachete pentru juniori, dar nu gasesc nici una pentru 160 cm inaltime, ci maxim pentru 140 cm.
Deci, as dori sa ma ajutati in alegerea unei rachete pentru incepatori, nu foarte grea, rezistenta, care sa nu provoace multe vibratii si care sa ma ajute sa lovesc in profunzimea terenului si sa dau servicii cat de cat puternice.Va multumesc anticipat si astept cu mare interes raspunsurile voastre!

2 răspunsuri:
| calinom explică:

P.S: As dori ca racheta sa coste maxim 200-225 lei

| alexs99 a răspuns:

Daca vrei sa stii mai multe despre tenis, vezi link-ul:

http://www.tpu.ro/......72-pot-sa/
O seara buna.