| ςคωч a întrebat:

M-am cam ingrasat la burta, e vara, vreau sa merg la piscina si burta se vede oribil... Ce sa fac ca sa scap de ea, e foarta naspa... Dau funda raspunsului care ma ajuta sa scap de burtica love struck

15 răspunsuri:
| emastelista a răspuns:

Pai bea multa apa peste 2 litri pe zi manca multe fructe si legume nu manca dupa sase si mergi si la sala asa fac si eu succes si sa nu uit nu manca paine fundita

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Incearca sa faci abdomene inainte si dupa nani laughing
Si alearga.Iti sugerez dimineata ca-i mai racoare(pe la 6-7) ca nu e foooooarte bine sa alergi pe caldurile estea nail biting.

Deci vreo 25 de abdomene pe zi si 15-30 de minute de jogging.Merg si bazinele love struck

Sper ca te-am ajutat happy

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Pai du-te la sala nu e scump! Sau sport cu bicicleta la plimbari

| sexyGirl_1453 a răspuns:

Si eu vreau si eu am burtica.laughing
incepi sa faci la abdomene tot la 2 zile pentru. ca daca faci zilnic risti sa faci o febra musculara.laughing
alergi macar 30 de minute pe zi
si o sa vezi ca vor aparea rezultate
PS: nu mai manka chipsuri deloc
si dulciuri mai putine...iar nu mai manca dupa ora 6/7
te pup pa
SUCCESlove strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca in cazul celuilalt exercitiu abdominal.
Numarul de repetari propus de mine este doar orientativ si il poti mari,daca consideri ca este cazul.
Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte, nuci, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te pe fructe(in special pepene,perfect pe timp de vara),fructe, salate, supe si ciorbe.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii). Succes.

| fuckThisLife a răspuns:

Fa cam o suta de abdomene pe zi si scapi de ea curand...

| victor333 a răspuns:

Abdomene

| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Pai in primul rand nu mai manca mancaruri foarte grase si incearca sa mananci doar 2 mese pe zi.Sa bei muuulta apa mai ales ca acum e vara tziar prinde foarte bine.Incearca sa faci mishcare cel putin 20 de minute in fiecare zi.In prima zi incepi cu 20 de minute apoi tot crestide la o zi la alta.Se pune orice fel de sport dar cel mai profitabil ar fi mersul pe bicicleta si alergatul.
Daca vrei sa slabestimai mult incearca sa bei cate un pahar de lamaie stoarsa in fiecare zi, ajuta muuulttt.
Sper ca te-am ajutat:*:*:*:*Mult noroc.

| Nousername a răspuns:

Abdomenele sunt cele mai practice, ai sa vezi.20 dimineata 20 dupa masa de pranz 20 seara si o sa scapi daca te tii de ele. Daca vezi ca poti mai mult 100 pe zi (eu asa faceam )si am reusit sa scap de burta dar a luat ceva timp, este importanta si mancarea desigur.Mananca legume si fructe. Evita fast-food.Hai ca nu va fi chiar asa rau. Poti purta costum de baie intreg, si nu vei avea probleme. Sper ca te-am ajutat.

| Chelsea13 a răspuns:

Pai trebuie sa faci cat mai multa miscare in aer liber si sa mananci salate de vara, fructe...Propune unei prietene sa va intalniti in parc sa alergati.

| DragosFku a răspuns:

Pai mergi si tu sa alergi, prin parc sau la sala pe banda sau stepper...

| BeLyNdA a răspuns:

Fa multe abdomene si nu mai manca dupa 7.Alearga si tine o dieta. Daca te motivezi poti reusi.Bafta!

| Anonim1a a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=slVDJ8pYxMg
In 2 saptamani am slabit 3 cm:) sunt f eficiente iar daca ai si o dieta sanatoasa vei avea rezultate minunate:*
Pa pa

| Alberto_3830 a răspuns:

Stiu eu un macelar iscusit.

| Amelya1122 a răspuns:

Cel mai usor scapi de burta tinand dieta...manaci multe legumelaughing si fructe, iaurturi, max 1 felie de paine pe zi!