| nickil56 a întrebat:

Vine vara si va trebui sa port un costum de baie asa ca am nevoie de ajutorul vostru! Sunt slaba, am 39 kg, si am 14 ani si 1.60, dar am o problema! desi sunt slaba am burtica, nu e mare dar e depusa jos in zona abdominala si ma deranjeaza f mult, cand merg la piscina daca stau normal mi se vede burta groaznic, daca mi-a trag inauntru (scuze expresia happy ) mi se vad coastele! Ce pot sa fac? De ingrasat imi e destul de greu pentru oricat as manca nu ma ingras. Ce sa >fac? si fara abdomene, nu vreau sa imi cresc masa musculara doar sa dau jos burtica si atat happy
Funda!

4 răspunsuri:
| MaslinutaAmara a răspuns:

Tu esti slaba pentru ca nu ai masa musculara. Avand in vedere raportul dintre inaltime si greutate, nu e deloc bine. Eu te pot ajuta, add la adellyna25 si acolo iti voi da mai multe sfaturi si te pot ajuta ca pana vine vara si timpul de mers la piscina sa arati mai bine decat ti-ai imaginat vreodata.
Crede-ma eu aveam 48kg si 1.65 dar ma confruntam cu aceeasi problema, burtica. Acum am 55kg, aceeasi inaltime, dar am scapat de burtica si am pus masa musculara. Arat foarte bine si ma simt excelent.
Toate astea mancand sanatos, fara sa ma infometez sau alte chestii de genul asta, dovada fiind ca am si luat in greutate. happy Te astept pe mess.

| ElementX a răspuns:

Abdomene. Dar nu cred ca-i asa de mare avand in vedere cate kg ai. http://www.flu.ro/files/articles/30/4373/files/Untitled-2.jpg

| Dezent a răspuns:

Fi atenta! eu sunt sportiv de performanta si am un sfat pentru tine, daca vrei sa dai burtica jos, alearga o ora pe zi dar! cerei mamei tale, folie cu care sunt acoperite alimentele ( nu stiu cum se cheama, e transparenta ) si infasoara de 3-4 in jurul burtii, astfel transpiri si slabesti, sper sa ti-e de folos raspunsul meu happy

| Alexandra_Calin_1981 a răspuns:

Ti se lasa pielea in jos pentru ca esti prea slaba mai ingrasate putin si o sa ai burta plata
sau asa cun ti-o doresti
:*