| euAnonim100 a întrebat:

Buna TPU.ro!
De cateva zile m-am apucat de jogging, bine, jogging intr-un fel pentru ca stiu destul de putine lucruri despre acest sport, bine acum nu pot spune ca nu stiu chiar nimic despre jogging, pentru ca daca nu stiam nimic nu ma apucam! Doar ca vreau mai multe informatii despre acest sport, exact: toate etapele practicarii, avantaje si dezavantaje etc

Dau funda! big grin

2 răspunsuri:
| sonyc3l a răspuns:

Jogging-ul in mod regulat are un efect bun asupra starii generale de sanatate. Iata cateva dintre avantajele aduse:
Face inima mai puternica, creste capacitatea circulatiei sangelui si imbunatateste sistemului respirator.
Accelereaza sistemul digestiv si va ajuta sa scapati de problemele digestive.
Contracareaza depresia.
Creste capacitatea de lucru si duce spre o viata activa.
Va ajuta sa ardeti grasimi si, prin urmare, sa scadeti in greutate.
Daca aveti apetitul scazut, jogging-ul va imbunatateste pofta de mincare.
Intareste muschii picioarelor, soldurilor si spatelui. Cu toate acestea masa musculara nu va creste foarte mult de la jogging.
Va ajuta sa dormiti mai bine.
Daca esti din Bucuresti poate mergem amn2 la jogging xD

| euAnonim100 explică (pentru sonyc3l):

Nu, imi pare rau, dar nu sunt din Bucuresti!