| BunaZiuaMerio a întrebat:

Salut tpu.Am 14 ani aproape si vreau sa ma apuc de box.Imi zice cineva si mie dezavantaje si avantaje ca urmare a practicarii acestui sport?

Răspuns Câştigător
| Edw08 a răspuns:

Avantaje :
-Dobândești tehnici de autoapărare. (Atenție, autoapărare nu caftit "fraieri" in baie sau reglări de conturi, pentru ca alea atrag pedepse deci nu sunt avantaje)
-Stil sănătos de viața
-Dieta echilibrata, datorită modului de alimentație impus de antrenor.

Dezavantaje:
-Cam 80% din boxeri au nasul/arcada/coastele rupte, pe parcurs, nu e un "must-it".

Cam atât am considerat eu.
Oricum bafta!